(Introduction) معرفی طناب روغن جمع کن / Rope Mop Skimmer

طناب روغن جمع کن و یا Rope Mop

ROPE MOPE OIL SKIMMER (AKTAROPE OS)

طناب روغن جمع کن از سطح آب

 

مخلوط شدن روغن با آب یکی از مشکلاتی است که در صنایع گوناگون مانند صنایع فولاد و نورد فلزات، نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاههای بخار، کشتی رانی، حفاری چاههای نفت و گاز، صنایع تصفیه آب و پسابهای خانگی و صنعتی و غیره روی داده و باعث ایجاد ضایعات زیست محیطی و اقتصادی فراوان بدلیل توقف فعالیت واحدهای تولیدی می گردد. اقتصادی ترین راه جداسازی روغن از سطح آب استفاده از دستگاههای جمع کننده روغن از سطح آب است که با استفاده از طنابهای مخصوص روغن جمع کنی به انجام می رسد. این طنابها با ساختار پلیمری خاص خود بر سطح آب شناور مانده و با حرکت بر سطح آب و تماس با لایه روغن شناور بر سطح آب، تنها روغن را به داخل فضای بین الیاف خود جذب نموده و به دستگاه روغن جمع کن منتقل می نمایند. فشار وارده بر طناب روغن جمع کن حاوی روغن باعث خروج آسان و موثر روغن از داخل بافت طناب شده و طناب خالی شده از روغن مجددا در مسیر حرکت چرخشی خود بر سطح آب می تواند به دفعات، روغن را بدرون بافت خود کشیده و به سادگی لایه سطحی روغن را از سطح آب جدا نماید.

شرکت دانش بنیان اختر شیمی یزد اولین تولید کننده طنابهای روغن جمع کن در ایران بوده که با تکیه بر دانش فنی تیم تحقیقاتی خود اقدام به تولید این طنابها در مقیاس انبوه و با کیفیتی برتر و قیمتی به مراتب کمتر از نمونه های وارداتی آن نموده است. الیاف به کار گرفته شده در تهیه این طنابها با برخورداری از بافت و ساختار و پوشش جاذب روغن مناسب خود بالاترین قدرت جذب روغن را داشته و به آسانی روغن جذب شده را در مرحله فشرده شدن از دست داده و برای جذب مجدد آماده می شوند. لایه های تقویت کننده طناب به گونه ای انتخاب شده است تا بالاترین مقاومت را در مقابل نیورهای مکانیکی و تخریب توسط مواد شیمیائی و نور آفتاب داشته و برای استفاده در تمامی مناطق آب و هوائی مناسب می باشد. با توجه به حجم کم طناب روغن جمع کن و دستگاه مربوطه، هر واحد صنعتی که احتمال مخلوط شدن آب و روغن در آن وجود دارد نیاز به استفاده از آن خواهد داشت که لازم است حتی برای مواقع اورژانسی نیز وسایل لازم برای مقابله موثر با خطر اختلاط روغن و آب را در اختیار داشته باشد. از جمله آلودگیهایی که توسط این طنابها قابل جمع آوری هستند می توان به روغن های هیدرولیک، روغن موتور، روغنهای گیاهی ، نفت سیاه ، گریس ، ترپانتین ، پارافین و غیره اشاره نمود.

عرض طنابهای روغن جمع کن در حدود 17 سانتی متر و وزن واحد طول (یک متر) آن 200-150گرم می باشد. طول طناب بسته به نیار مشتری تهیه شده که در حالت معمول در اندازه های 50 متری تهیه و عرضه می گردد.

 
اقلام محصولات از نوع طناب روغن جمع کن / Rope Mop Skimmer
کاربردها

Applications

جدا سازی روغن از آب

در صنایع فولاد و یا در نیروگاهها و کارخانجات صنایع فلزی امکان مخلوط شدن روغن با آب در قسمتهای مختلف حط تولید وجود داشته که طناب روغن جمع کن می تواند به سادگی مواد روغنی را به خود جذب نموده و از آب جدا نماید.